Nordisk AdventureRUN Silkeborg 2022
Lørdag - dag 1
--------------
FORELØBIG RESULTATLISTE
========================================================================================================
Udskrevet: 29/5 2022, kl. 16:21
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 60 km
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 65015 4:41:34 Silkeborg OK Trail Simon Grimstrup Rasmus Oscar
2 65024 5:15:49 Team Aaros 2 Anders Økter Sparvat Jens Visti Madsen
3 65011 5:38:14 M&M - Morten Nielsen Morten Assenholt
4 65002 6:37:30 Brødrene Riis Persson Elias Riis Persson Isak Riis Persson
5 65025 6:42:48 To gamle på tur Andreas Kleist Jakob Kleist
6 65026 7:04:00 Trail Tonserne Nicolai Jørgensen Jimmy Vidkær Delgado
7 65014 7:17:39 ReMo - Morten Sørensen Rene Hansgaard Ander
8 65012 7:27:13 Muddermændende - Martin Thyme Christe Per Dahl Rasmussen
9 65017 7:48:29 Team awesome Stefan Hansen Jesper Levå
10 65010 8:54:07 Kragerne - Rasmus Nørremark Peter Kragelund
11 65008 9:27:26 Guldberg - Benny Guldberg Mikkel Guldberg
12 65005 8:07:35 7 Fagforeningsboss - Kasper Højvang Kyed Jens Folman
13 65007 9:31:22 8 Goggins vidner Joakim Østergaard Victor Koksbang
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dame, 60 km
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 65001 6:29:32 Awesome Adventure Racing Camilla Gry Elmann Sandra Maria Trescho
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mix, 60 km
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 65019 4:37:03 Team Nordisk Laura Lambæk Henrik Leth Jørgense
2 65013 6:09:45 Papirtigerne - Peter Villadsen Katrine Wisgaard
3 65022 6:29:39 Team ZigZag Flemming Christensen Rikke Eirby
4 65023 5:47:00 1 Team Aaros 1 Asta Silkjær Møller Anders Vang Bjerrum
5 65004 7:47:55 Den Manglende Brik Ulla R. Pallesen Peter R. Pallesen
6 65003 8:09:40 De Eventyrsultne Marie Sofie Møller Martin Kjer
7 65027 8:35:47 Vestjysk Power Søren Hauris Kamilla Christensen
8 65020 9:27:23 Team Pink Lola Eskildsen Bo Jepsen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 35 km
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35004 3:21:32 Brand-hanejægern - Niels Løgstrup Søren Emil Niss
2 35029 3:23:51 NS&AT - Alex Thorsø Øland Nicolai Stensdal Mun
3 35034 3:49:41 Riders - Lars Jakobsen Steffen Thomsen
4 35030 3:51:49 Nørrevang badboys Kasper Raaby Jesper Knappe
5 35064 3:51:58 The Bacon Groundhogs Ralf Hansen Kenwin Nielsen
6 35031 4:06:45 P81 - Nikolaos Angelou Matias Pollmann-lars
7 35022 4:10:31 L&P - Per Nielsen Lars Pedersen
8 35061 4:13:23 Team Tosse Jonas Lassen Ken Håkansson
9 35016 4:13:45 Hmmm - Torsten Juul-jensen Frederik Kildevang N
10 35021 4:14:47 Klan Bernhard Peter Plett Carsten Hansen
11 35010 4:19:28 De Grønne Jonas Kielgast Morten Breiner
12 35059 4:19:58 Team strip Alex Pedersen Nicholaj Pedersen
13 35006 3:30:18 1 Bros B4 Hoes Tobias Dupont-brande Silas Dupont Runholm
14 35072 3:53:57 1 Team Chip og Chap goes Nuts Nikolaj Andersen Morten Bartholin
15 35042 5:07:17 Søren og Torben farer vild Torben Kjær Nielsen Søren Sommer Nielsen
16 35050 5:08:50 Team KK Kristian Thrane Knud Kasper Bruun Gravers
17 35041 5:08:59 Skyggen og Wingman Claus Holm Miller Tobias Holm Miller
18 35066 5:16:11 TJ - Johan Hejn Tue Truelsen
19 35051 5:16:13 Team Korndrup Philip Korndrup Kenneth Korndrup
20 35062 4:19:48 1 Team trail - Grand Old Boys Støvring Martin Pedersen Claus Gyrup
21 35015 5:21:15 Heralds of the Owl Martin Chr. Simon Krogh Bjerre
22 35013 5:22:35 Eskild og Erik Eskild Møller Jakobs Erik Jakobsen
23 35052 5:45:06 Team labre larver Christian Tribler Casper Høøg
24 35040 4:56:43 1 Skovmand - Hans Jørgen Æbelø Chris Andersen
25 35037 5:05:13 1 Run for fun Martin Buk Morten Jepsen
26 35070 5:13:52 1 VikingFit - Nicolai Kanstrup Zakaria Amzourou
27 35054 5:23:25 1 Team Lost Esben Woge Stenderup Nicolai Lundsgaard S
28 35056 6:41:13 Team Mågevej 2,0 Simon Dahl Andreas Hansen
29 35049 7:11:27 Team Jonas og Per Per Frederiksen Jonas Hansen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dame, 35 km
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35071 4:35:16 Ølympiaden - Laura Kiilerich Sofie Venborg Erikse
2 35019 5:08:50 Jægersoldaterne - Anna Sloth Carla Gjerlev
3 35063 5:10:15 Team turisttorsdag Gunver Vestergård Anne Clausen
4 35025 5:45:01 MajaAnna - Maja Maraldo Anna Warberg
5 35032 5:23:29 1 Peb´s piger Agnethe Thorup Mathilde Handberg
6 35014 6:33:31 Haren & Skildpadden Theresa Würtz Rebekka Würtz
7 35038 6:40:11 Salty Danes. Ex on the trail Stine Helbo Dahl Sara Carlsen
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mix, 35 km
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 35065 3:24:09 The Junglerun Janni Pedersen Thomas Lund
2 35007 3:35:00 Brunsviger Ekspressen Kristina Aaskjær Ole Simon Aaskjær Aagaar
3 35003 3:37:29 Bettepat - Patrick Kierstein Mi Pernille Mikkelsen
4 35067 3:38:10 TnT - Tina Tvedesøe Thomas Hallenberg
5 35057 3:49:32 Team New Adventures Helene Draborg Nikolaj Maegaard Dam
6 35055 3:51:28 Team M&M Michael Lykke Mathilde Sanden
7 35053 3:51:52 Team Lepto Ole Friis Østergaard Stine Elkjær Nielsen
8 35069 4:06:38 VI2 - Jens Veng Isaksen Nancy Veng Holm
9 35005 4:06:57 Bristede illusioner Lene Lund Andersen Christian Skjoldvang
10 35046 4:09:09 1 Team Humlebjerg Thomas Toftgaard Mie Huus
11 35008 4:09:14 1 Cordua & Fleischer Emilie Cordua Nicholas Fleischer
12 35018 5:33:55 Jays - Randi Rødtnes Bo Jørgensen
13 35035 5:14:38 1 Risskov Rockets Mikkel Hyldig Nina Hyldig
14 35039 5:23:08 1 Sennels Skydog Terkel Dahl Rebekka Agesen Dahl
15 35043 6:33:48 Team Bounty Ditte Gjørup Marcuss Sven Marcussen
16 35009 5:45:06 1 CTF - Marta Wiksel Jesper Andersen
17 35023 4:07:02 4 Lars slaver Joris Broekman Ditte Hansen
18 35047 7:10:18 1 Team Hvor Skal Vi Hen?! Nitta Diddi Olesen Simon Møller
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Herre, 35 km svær
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 38053 2:49:49 Team Webby Lasse Falck Weber Jacob Seerup Kirkeby
2 38005 2:50:39 De to bakkebruse Mads Kruse Juhl Stefan Frands Peters
3 38016 3:13:34 Jensen og Lemond på tur Søren Vestergaard Ch Anders Nørgaard Borg
4 38040 3:25:58 Team iver.se Conny Rask Michael Lönn
5 38030 3:30:39 Team Beer Lovers Simon Rosell Holt Kim Hansen
6 38015 3:38:51 Isbjørnen - Christian Krabsen Mads Brandt
7 38008 3:50:23 Gijima - Jesper Jønsson Jon Andersen
8 38054 4:09:33 Team Aalborgtårnet 2022 Christian Schmidt Pa Martin Brink Termans
9 38004 4:10:46 De parate pirater Frederik Lund Jesper Thomas Damsgaard
10 38009 4:11:38 Gl Rye Beermile Andreas Chatterton Emil Kastrup
11 38038 4:23:45 Team Færgefolket Steffen Kruse Juul K Dag Smogeli
12 38035 3:32:01 1 Team FioBo Michael Filyo Bo Georgi Kristensen
13 38001 4:32:15 Ascend - Asger Georg Nielsen Anders Ludvigsen
14 38062 4:40:40 Esmark/Barkler - Jes Holme Barkler Thomas Esmark
15 38043 4:51:01 Team Nihrane og Lynge Peter Nielsen Adam Nihrane
16 38003 4:54:50 Blød smør Anders Krogh Kristen Thomas Bender
17 38060 4:57:24 WAGUP - Andreas Wernlund Uffe Pedersen
18 38007 4:57:37 Funders Fastest Alex Guldager Henrik Bækkegaard
19 38063 5:24:00 Hold om mig Mads Bang Lassen Mads Lassen
20 38057 5:28:37 Tykke og Tønde Flemming Holm Nels Herholdt Madsen
21 38021 5:33:21 M&M - Magnus Madsen Martin Seidelin Haus
22 38056 4:33:33 1 Turbo Padderne Jens Holten Brian Kvisgaard
23 38047 5:53:15 Team SMS 2 Søren Trudsø Mahon Morten Wegener
24 38034 6:05:04 Team Delta 2 Thomas Gordon Lukas Overgaard
25 38033 6:05:13 Team Delta 1 Mogens Hansen Erik Lykkegaard Hans
26 38012 5:24:16 1 Hund eller får? Frederik Christoffer Christopher Thorup
27 38061 6:28:52 Wilhardt Junior/Senior René Wilhardt Joakim Wilhardt
28 38046 6:40:10 Team Skovbasserne Carsten Skovbjerg Michael Skovbjerg
29 38019 6:44:23 Lars Knudsen Lars Knudsen Jonas Søgaard Peters
30 38028 5:44:32 1 Team ..._ _ _ ... René Sjölund-baasch Jeppe Jensen
31 38045 6:50:46 Team schmidt Karsten Schmidt Lars Schmidt
32 38055 7:09:25 Thomas Albeck Thomas Albeck Per Bakhaj
33 38026 7:17:20 sovS - Magnus Christensen Erik Christensen
34 38011 7:17:24 hg4 - Henrik Mathiesen Peter Karberg
35 38050 Udgået Team to ben Torben Thams Classen Paal Kristoffer Bank
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dame, 35 km svær
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 38064 4:21:57 Lauersen og Termansen Kirstine Lauersen Lise Termansen
2 38002 4:31:54 Bamse og kylling Ita Klingenberg Emma Højgaard
3 38037 5:15:53 Team Fit4Run - de yngre Malene Bredahl Tina Larsen
4 38036 5:44:10 Team Fit4Run Anni Plauborg Anne-mette Mortensen
5 38052 5:44:19 Team Trækdyret og Jomfruen Birthe Juhl Mia Mulbjerg
6 38027 7:17:20 TanderupKlanen - Susanne Tanderup Sigrid Marie Tanderu
7 38059 6:40:36 1 Vetgirls Line & Anna Anna Movin Line Andreassen
8 38032 4:01:30 11 Team Breumlund Snerling Selma Breumlund Sner Ella Breumlund Snerl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mix, 35 km svær
Pl Hold Tid ÷P Holdnavn Deltager 1 Deltager 2
1 38051 3:17:22 Team ToLo Tobias Karlsmose Sva Louise Høj Jensen
2 38044 3:38:08 Team Prut Iben Valery Nikolaj Bjørn
3 38018 6:02:10 KRISOF - Sofie Bork Kristian Skjødt
4 38049 7:59:38 2 Team Termansen Helle Termansen Michael Termansen
5 38020 7:27:13 4 Ligetogo - Frank Angelsø Louise Drews